Twitter Ünlüsü Olmak Faydalı Mıdır?
Twitter Ünlüsü Olmak Faydalı Mıdır?

Günümüzde Twitter’da ünlü olmak, özgüveni olan herkesin ulaşabileceği bir seviye haline gelmiştir. Twitter’da ünlü olmak eskiden olduğu kadar zor değildir. Biraz zaman ve çaba sarf ederek ünlü olmayı başarabilirsiniz. Twitter ünlüsü olmak faydalı mıdır?

Bu sorunun cevabını yazımızda açıklıyoruz. Twitter’da ünlü olmanın birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle büyük kitlelerin ilgisine ve beğenisine sahip olabiliyorsunuz. Sizin yaptığınız çoğu hareketi hayranlıkla takip ediyorlar. Bu durum size olan itibarı ve saygınlığı da beraberinde getirmektedir. Ayrıca birçok kullanıcının güvenine de sahip olabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından ünlülere olan güvenin ve saygının artmasıyla, markalar ürünlerini tanıtmak için ve satışlarını arttırmak için ünlülere reklam vermektedir. Bu durumda hem kendilerine para kazanarak fayda sağlıyorlar hem de iş birliği içinde oldukları markalara fayda sağlamaktadırlar.

Twitter’da Ünlüler Ne Kadar Para Kazanabilir?

Twitter’da ünlüler attıkları bir tweet karşılığında bin TL'ye varan paralar kazanabilmektedir. Twitter’daki takipçi sayıları, kazandıkları parayı etkilemektedir. Takipçi sayılarına göre Twitter ünlülerine tweet başına 300 TL ve 1.000 TL arasında para ödeyen şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler Twitter’da ünlüler aracılığıyla TT (trending topic) olmak için 30 veya 35 bin TL’yi gözden çıkarabilmektedirler. Büyük çapta projelerde yer alan ünlülere, şirketler oldukça yüksek meblağlarda paralar ödeyebilmektedir. Twitter ünlüleri şirketlerden aldıkları reklam kampanyaları ile hatırı sayılır bir gelir elde edebilirler. Twitter’da para kazanmanın en önemli unsurlarından diğeri ise, atılan tweet’lere etkileşim fazla olmasıdır. Ayrıca RT ve fav sayıları da önemlidir. Markalar çalışmak istediği ünlülerde bu unsurlara da dikkate edebilir.

Twitter’da Ünlü Olan Markalar Neler Yapmaktadır?

Twitter'da ünlü olan markalar reklam vermeyi çok büyük avantaj olarak görmektedirler ve yatırımlar yapmaktadırlar. Hatta Twitter'da TT olmak için belirli bir ücret karşılığında paralar ödemektedirler. Twitter'da kullanıcılar tarafından adını sıkça duyduğumuz Nutella, ücretsiz reklamı yapılabilen şanslı markalardandır.

İlginizi çekebilir: Twitter retweet satın al

Instagram

İnstagram için eksik duyduğun tüm takipçiler bu sayfada!

Twitter

Twitter için eksikliğini hissettiğin tüm takipçi kitleleri burada!

Tiktok

Tiktok canlı yayın sınırı için takipçi arttırma servisi bu platformda!

Sipariş Takip