Twitter’da Pazarlama Yapılır Mı?
Twitter’da Pazarlama Yapılır Mı?

Twitter'da pazarlama yapmak diğer sosyal medya platformlarından daha eğlenceli ve keyiflidir. Twitter'da gönderinize gelen etkileşimlerin sınırlı olmaması,  hesabınızı yönetmeyi daha keyifli hâle getirmektedir. Twitter'da pazarlama yapmak uzun bir zamanınızı alabilir yani bir tweet atmanızın ardından o gün içerisinde hemen satış gerçekleştiremezsiniz.  Pazarlama yapmak istiyorsanız, gönderileriniz düzgün, samimi ve tutarlı olmalıdır. Eğer bu şekilde hesabınızı yönetebilirseniz, takipçilerinizdeki sadık kitle sizi takip etmeye devam edecektir. Ancak dikkat etmeniz gereken, Twitter kullanıcılarının kendilerine zorla dayatılan reklamlardan hoşlanmayacağıdır. Twitter'da yapacağınız pazarlama işlemi, doğru bir strateji ile mümkün olmaktadır.

Twitter’da Pazarlama İyi Bir Fikir Mi?

Genellikle resmi kurumlar Twitter hesaplarında çok fazla takipçileri olsun isterlerken kendileri de fazla kullanıcı takip etmemeye özen gösterir. Kurumsal hesap yönetiminde bu kural oldukça fazla işe yarar. Pazarlamasını yapacağınız ürünle ilgili doğru strateji üretmelisiniz. Örneğin, bir ürünü satarken, ürünle ilgili yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Pazarlama yapmak istediğiniz ürünün hedef kitlesini belirleyerek, ürünün nerelerde kullanıldığını, ürün hakkında nelerin konuşulduğunu araştırmanız önemlidir.

İlginizi çekebilir: Twitter Profili Gizlenebilir mi?

Twitter’da Pazarlama Yapmak İçin Takip Araçları Nelerdir?

Twitter'da sizi takip etmeyen kullanıcıların sizden haber almaları imkânsızdır. Twitter’daki mevcut hedef kitlenizi, oluşturduğunuz proje hesapları üzerinden takip ederek, hesabınızı takip etmesini sağlamanız gerekir.  Belirlediğiniz hedef kitlenizi, hesabına takipçi olarak kazanmış hesapları bulup, incelemelisiniz. Ancak bu hesapların takipçilerinin bot olmadıklarından emin olmalısınız. Bir sonraki işlem ise ilgili hesabın takipçilerini takibe almanızdır ve ardından size iki gün içerisinde dönüş yapmasını beklemelisiniz. Yani, takip ettiğiniz kullanıcılar size iki gün içerisinde dönüş yapmazlarsa, takibi bırakmalısınız. Ancak burada şunu da belirtmeliyiz ki, sürekli olarak takip etmek ya da takibi bırakmak, uygulamada kolay olmamaktadır. Çünkü Twitter kullanıcılara birtakım zorluklar çıkarabilmektedir. Bu noktada size yardımcı olacak takipçi araçları bulunmaktadır.  

  • Nega twitter aracı
  • ManageFlitter
  • Tweepi
Instagram

İnstagram için eksik duyduğun tüm takipçiler bu sayfada!

Twitter

Twitter için eksikliğini hissettiğin tüm takipçi kitleleri burada!

Tiktok

Tiktok canlı yayın sınırı için takipçi arttırma servisi bu platformda!

Sipariş Takip