Instagram Uygulamasında Canlı Yayın Nasıl Açılır?
Instagram Uygulamasında Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Instagram’ı daha aktif kullanmak ve etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız, takipçilerinize kendinizi tanıtmalısınız. Kendinizi tanıtmanın en basit ve etkili yolu canlı yayın yapmanızdır. Canlı yayın yapmak için,

  • Öncelikle dikkat etmeniz gereken, Instagram uygulamasını kullandığınız sürümün güncel olması gerekmektedir. Bu nedenle uygulama mağazasından Instagram uygulamasını güncellemelisiniz.
  • Ana sayfanın en üst kısmında bulunan, hikayeler bölümünün üstünde yer alan kamera butonuna tıklamalısınız.
  • Daha sonra kamera bölümünde fotoğraf, video çekebilir ve aynı zamanda bu bölümden canlı yayın başlatabilirsiniz.
  • Bu bölümün en altında görebileceğiniz sol  taraftaki canlı butonuna basmanız durumunda, canlı yayını başlatmış olursunuz.
  • Eğer canlı yayın yapmak için canlı butonunu göremiyorsanız, yan tarafta yer alan şeridi sola kaydırarak, canlı yayın butonunu bulabilirsiniz.
  • Canlı yayın ekranına geldiğinizde, ekranın altında bulunan canlı yayını başlat butonuna basarak, işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Kaydedilir?

Instagram’da yapmış olduğunuz canlı yayınları daha sonradan izlemek için kaydetmek istiyorsanız, basit bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

  • Yukarıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde, Instagram’da bir canlı yayın başlatmış olacaksınız.
  • Canlı yayını bitirdiğinizde karşınıza, canlı yayının sona erdiğini ve yayınınızı 24 saatliğine paylaş şeklinde bir ekran gelecektir.
  • Bu sayede canlı yayınızı 24 saatliğine paylaşmayı seçebilirsiniz. Ayrıca  paylaştığınızda hikayeleriniz hikaye arşivinde yerini alacaktır. Bu sayede tekrar tekrar canlı yayınızı izleme olanağına sahip olacaksınız.
  • Instagram canlı yayınızı kaydetmek için ekranın sağ üst kısmında kaydet seçeneğine tıklamanız sonrasında canlı yayınınız galeriye kaydedilecektir.

İlginizi çekebilir: İnstagram Ucuz Takipçi Satın Al

Instagram Canlı Yayınınızı Renklendirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Instagram canlı yayın açtığınızda, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve yayınınızın daha eğlenceli olmasını sağlamak için efektleri kullanabilirsiniz. Bu sayede siz ve canlı yayınınıza katılan takipçileriniz efektlerle renklendirilmiş yayınınızı görecektir.

Instagram

İnstagram için eksik duyduğun tüm takipçiler bu sayfada!

Twitter

Twitter için eksikliğini hissettiğin tüm takipçi kitleleri burada!

Tiktok

Tiktok canlı yayın sınırı için takipçi arttırma servisi bu platformda!

Sipariş Takip