Instagram Gönderi Tanıtımı Nedir?
Instagram Gönderi Tanıtımı Nedir?

Instagram'da paylaştığınız gönderileriniz için tanıtımlar oluşturabilmeniz mümkündür.  Instagram'da bütün gönderilerinizin tanıtımını yapabildiğiniz gibi tek tek olarak da yapabilmeniz mümkündür. İnsanlar tarafından kaliteli olarak görüleceğini ve ilgi çekeceğini düşündüğünüz gönderilerinize, daha yüksek bütçeler ayırarak öne çıkarabilirsiniz. Bu noktada Instagram'da oluşturduğunuz ve tanıtımını yapmak istediğiniz paylaşımlarınızın kaliteli ve özgün olması oldukça önemlidir. Çünkü paylaşımlarınızda kullandığınız görsellerin belli bir standartın altında olması, Instagram'da tanıtım oluşturmanızı engelleyecektir. Instagram'da gönderi tanıtımı oluşturabilmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri sizler için yazımızda açıklayacağız.

Instagram Gönderi Tanıtımı İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram'da gönderi tanıtımı yapmak istiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, konunun detaylarını sizler için yazılması açıklıyoruz.

  • Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk işlem, Instagram hesabınız ile Facebook işletme hesabınızı birbirine bağlamanızdır.
  • Instagram hesabınız ile Facebook işletme hesabınızı birbirine bağlamak için, uygulama üzerinden ayarlar kısmına gelerek hesap seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından bağlı hesaplar bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İki hesap arasındaki bağlantıyı başarılı bir şekilde kurduğunuz takdirde artık gönderilerinizin tanıtımını yapabilmeniz mümkün olur.
  • Instagram'da tanıtımını yapmak isteyeceğiniz gönderilerinizin sağ alt köşesine gelerek, tanıtımını yap butonuna tıklamalısınız.
  • Ardından paylaşımlarınızın tanıtımını nereye yönlendireceğinizi seçmeniz gerekir.

Instagram’da Gönderilerinizin Tanıtımını Yönlendirebileceğiniz Yerler Nelerdir?

Instagram gönderi tanıtımı işlemi yapmanızın ardından, tanıtımı yönlendirebileceğiniz 3 adet alternatifiniz bulunmaktadır. Bu alternatifler profiliniz, direkt mesajlarınız ya da internet siteniz olabilmektedir.  Eğer gönderi tanıtımlarınızı tıklayan kişilerin yönlendirilmesi için profilinizi ayarladıysanız, tanıtımlarınıza tıklayan kişiler profilinize yönlendirilir. Başka bir seçenek olan internet sitesi seçeneğini tanıtımlarınızın yönlendirilmesi için ayarladığınız da,   tanıtıma tıklayan kişiler internet sitenize yönlendirilir. Bununla birlikte direkt mesajlar olarak ayarladığınız da ise gönderi tanıtımınıza tıklayan kişiler, size direkt mesaj gönderebilmesi için yönlendirilir.

Instagram

İnstagram için eksik duyduğun tüm takipçiler bu sayfada!

Twitter

Twitter için eksikliğini hissettiğin tüm takipçi kitleleri burada!

Tiktok

Tiktok canlı yayın sınırı için takipçi arttırma servisi bu platformda!

Sipariş Takip